Neden çocuğunuz en erken yaşta "sağlıklı ve dengeli beslenmeye" başlamalı?

"Ne kadar erken o kadar mükemmel! " sloganıyla yola çıktığımız bu eğitimimizin hedef kitlesi 5-11 yaş grubu ve aileleri. Eğitimimizde asıl hedef kitle çocuklar ancak, bu hedefe doğru yürürken rol model ve birçok konuda karar verici olmaları sebebiyle ebeveynlerle birlikte bir takım oluşturuyoruz. Böylece, çocuğunuza dokunurken bütün ailenizin beslenme davranışını geliştirme fırsatını elde ediyoruz.


Her geçen gün

- Sağlıksız besinlerin gıda marketi raflarında daha fazla yer işgal etmesi,

- Maliyeti düşürmek ve/veya raf ömrünü uzatmak için bazı üreticiler tarafından doğal olmayan sağlıksız malzemelerin kullanılması,

- Sağlıksız ürün reklamlarının çocuklarımıza çok daha kolay ulaşabilmesi

gibi sorunlar nedeniyle en erken yaştan itibaren çocuklarımıza doğru beslenme alışkanlıklarını kazandırmalı ve sorumluluğu kendilerine vermeliyiz. 

Bunu gerçekleştirmek üzere yollar boyunca geliştirdiğimiz ve sürekli artan bir başarı grafiği yakaladığımız bu eğitimimizde çocuğunuzun eğlenerek öğrenmesine ve öğrendiklerini içselleştirmesine yardımcı olacağız. Bu sayede çocuğunuz, beslenme davranışlarını olumlu yönde değiştirme fırsatına sahip olacak. Kullandığımız eğitim metodunun da katkısıyla, yüzde 70'lerin üzerine çıkan bir davranış değişikliği başarısı yakalıyoruz. 

Eğitimimizde, çocuklar açısından kolay anlaşılabilir olması sebebiyle Harvard Üniversitesi'nin "Benim Tabağım (MyPlate)" görselini kullanıyoruz. Ayrıca, ebeveyn ve katılımcı çocukların geri bildirimleri ve dünyada ortaya çıkan bilimsel gelişmelerin ışığında eğitimimizi periyodik olarak güncelliyoruz.